Czy narzędzia faktoringowe są niezbędnym wsparciem dla firm faktoringowych?

Popularność narzędzi faktoringowych rośnie z każdym kolejnym tygodniem i trudno się temu dziwić. Jest to przecież bardzo solidne wsparcie dla rozwijających się i niezwykle doświadczonych firm faktoringowych, m.in. w zakresie codziennego zarządzania fakturami czy też automatyzacji procesów związanych z dokumentacją, wnioskowaniem i płatnościami.

Jak narzędzia faktoringowe mogą wpłynąć na obowiązki i zadania realizowane w firmach faktoringowych?

Rozwiązania faktoringowe bardzo korzystnie wpływają na obowiązki i zadania realizowane w firmach faktoringowych. Poszczególne czynności są pozbawione jakichkolwiek uchybień, a ponadto można je realizować w dużo krótszym czasie. To gwarancja ograniczenia ryzyka pojawienia się błędów i zbudowania lepszej relacji z kontrahentami. Dobrym przykładem w tej kategorii jest system do obsługi faktoringu Factor 360, który:

  • pomaga zarządzać, automatyzować i zarządzać cyklem życia płatności,
  • automatycznie odczytuje dokumenty, pozwala na błyskawiczne wprowadzanie niezbędnych poprawek i dopracowuje umowy z kontrahentami do perfekcji (po analizach prawnych),
  • daje inwestorom pełne bezpieczeństwo działań i większą szansę na rozwój firmy oraz pozyskanie nowych kontrahentów.

Na wprowadzeniu tego systemu skorzysta nie tylko obsługa faktur, ale też klasyfikowanie kontrahentów, rejestr dokumentów, bazy danych, mechanizm wykrywania fraudów oraz prowadzenie statystyk. Jak widać wymienione usługi faktoringowe mogą zadowolić najbardziej wymagających właścicieli firm faktoringowych.

Czy z innowacyjnych usług faktoringowych będzie można skorzystać natychmiast po dokonaniu wyboru?

Dobrą informacją dla wszystkich zainteresowanych osób związanych z faktoringiem jest to, że z innowacyjnych usług faktoringowych będzie można skorzystać natychmiast po dokonaniu finalnego wyboru. Jak to jest możliwe? Usługi świadczone są w ramach modelu platformy SaaS, a więc na wdrożenie poszczególnych rozwiązań nie trzeba czekać długimi tygodniami.

Leave a Reply