Jakie rodzaje powierzchni można poddać cyklinowaniu

Cyklinowanie podłóg sprawia, że pozbywamy się wierzchniej warstwy okładziny, która przeważnie jest mocno zniszczona. Ścierając górną warstwę drewna, jesteśmy w stanie zlikwidować wszelkie rysy i uszkodzenia. Jak przeprowadzić cyklinowanie drewnianej podłogi, by osiągnąć pożądany efekt? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jak wygląda cyklinowanie parkietu?

Cyklinowanie parkietów to nic innego jak szlifowanie drewnianej powierzchni specjalną maszyną, która nazywana jest cykliniarką. Urządzenie to wyposażona jest w specjalne szczotki umożliwiające ściągnięcie wierzchniej warstwy drewna. Wszystkie odpady usuwane są bezpośrednio do worka, dlatego cały proces można przeprowadzić we względnej czystości. Pamiętajmy, że samo zeszlifowanie drewna to tylko połowa sukcesu. Mając idealnie gładką powierzchnię pozbawioną wszelkich rys i uszkodzeń, powinniśmy przeprowadzić olejowanie, które wzmocni strukturę i umożliwi nadanie podłodze ostatecznego blasku.

Jakie powierzchnie można cyklinować?

Tak naprawdę cyklinowanie podłogi możemy przeprowadzić na każdej powierzchni drewnianej wykonanej z odpowiedniej grubości materiału. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest cyklinowanie paneli podłogowych, które na skutek intensywnej eksploatacji nie wyglądają zbyt korzystnie. Efekty, jakie udaje się osiągnąć, bardzo często przerastają wyobrażenie inwestorów.

Równie fajne rezultaty udaje się osiągnąć na drewnianych schodach, chociaż tutaj prace utrudniają wąskie stopnie. Cyklinowanie schodów wpływa na poprawę ich wyglądu i warto go przeprowadzić zawsze, gdy drewniana okładzina traci swój blask. Wiele osób zastanawia się, czy taką renowację podłogi i schodów można przeprowadzić we własnym zakresie. Można, ale pod warunkiem, że będziemy w stanie pożyczyć odpowiedni sprzęt i mamy choć trochę doświadczenia w pracy z drewnem. Pamiętajmy, że błędy popełnione na etapie szlifowania mogą być bardzo trudne do naprawienia i czasem lepiej do takich prac wynająć solidną ekipę fachowców z firmy opisanej na stronie https://parkieciarztargowek.pl/.

Zapewniają oni:

  • szybką pracę
  • korzystne ceny
  • najlepszej jakości urządzenia
  • wykwalifikowany personel

To wszystko sprawia, że praca przebiega bez komplikacji, a ostateczny efekt zapiera dech w piersiach i powoduje uśmiech na twarzy. Mało kto bez dużego doświadczenia poradzi sobie z taką pracą w odpowiedni sposób.

Źródło: ParkieciarzTargowek.pl

Leave a Reply