Łazienka na wymiar – co powinno się w niej znaleźć?

Dobrze zaprojektowana łazienka na wymiar w pełni wykorzystuje potencjał danego pomieszczenia. Cel jest jeden – sprawić, by znalazło się tu wszystko, czego potrzebujemy przy jednoczesnym uwzględnieniu ograniczeń, nakładanych przez metraż. Sprawdź, na jakie meble do łazienki stawia się najczęściej w nowoczesnych aranżacjach.

meble łazienkowe na zamówienie

Meble łazienkowe na wymiar – jakie elementy powinny znaleźć się w takiej przestrzeni

Rozważając tę sprawę należy uświadomić sobie, że kluczowe znaczenie ma tutaj wielkość przestrzeni, którą dysponujemy. Dla niektórych osób łazienka jest miejscem, pozwalającym na przechowywanie leków, kosmetyków, ręczników, środków czystości. Można tam też składować rzeczy do prania. Jak łatwo sobie wyobrazić, nie wykorzystamy w tej sposób mikroskopijnej łazienki, bo zwyczajnie zabraknie nam na to miejsca. Gdy przestrzeń jest bardzo ograniczona, w łazience umieszczamy po prostu to, co jest absolutnie niezbędne.

Jednym z podstawowych elementów w takim pomieszczeniu są zabudowy pod umywalki na wymiar. Takie schowki są niezwykle funkcjonalne, bo w optymalny sposób wykorzystują miejsce pod umywalką, której nie może zabraknąć przecież w żadnej łazience. Szafki tego typu wybierają więc nawet te osoby, które mają szczególnie mało miejsca. Można w nich umieścić najważniejsze akcesoria i np. produkty do prania.

Jeśli mamy więcej miejsca, możemy stworzyć nieco bardziej rozwiniętą zabudowę. Oprócz szafki do łazienki na wymiar pod umywalką w grę wchodzą także szafki z blatami, na których możemy ustawić kosmetyki i inne przedmioty. Takie dodatkowe miejsce będzie niezwykle przydatne, gdy w łazience suszymy włosy czy wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne. Blat tego typu może pomieścić także jakąś subtelną ozdobę, dekorującą przestrzeń. Szafka pod umywalkę na wymiar i szafki z blatami nie wyczerpują jednak tematu. W łazience możemy znaleźć bowiem także meble innego rodzaju.

Szafki łazienkowe wiszące na wymiar

Takie opcje możemy zawiesić na wybranej wysokości. Nierzadko wykorzystuje się umiejscowienie nad umywalką. Na frontach zawiesza się wtedy lustro. W praktyce szafki do łazienki wiszące na wymiar z powodzeniem możemy umieścić także w innych miejscach. Podobnie jak w przypadku opcji na ziemi, takie meble powinny być wykonane z materiału, który dobrze znosi dużą wilgotność i wyższe temperatury. W końcu w łazience dość często jest parno.

Ciekawym rozwiązaniem są także zabudowy pod pralki na wymiar. Takie meble są:

  • dopasowane do sprzętu o konkretnych wymiarach;
  • estetycznie spójne z pozostałym wyposażeniem łazienki;
  • przydatnym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na stworzeniu modnej i funkcjonalnej aranżacji.

Wysokiej jakości zabudowy pod umywalki na wymiar, szafki łazienkowe wiszące na wymiar i inne meble łazienkowe oferuje m.in. bluemeble.pl.

Leave a Reply