Styropian na elewacje – jaki wybrać i czym powinien się charakteryzować

Styropian XPS czy EPS? Wariant biały czy grafitowy? Podczas zakupów styropianu elewacyjnego trzeba podjąć wiele decyzji, a część z nich, z uwagi na bogatą ofertę, wcale nie jest łatwa. Jak nie zagubić się w tym natłoku możliwości? Dziś dzielimy się wskazówkami, dzięki którym cały ten proces będzie łatwiejszy.

Styropian do ocieplania elewacji – jaki będzie najlepszy?

Styropian do ocieplenia elewacji – podstawowe informacje

Musimy pamiętać, że podczas wyboru takiego produktu nie powinniśmy kierować się jedynie ceną. To prawda, że tańsze warianty pozwolą nam ograniczyć koszty realizacji Izolacji. W dłuższym okresie taki wariant jednak zupełnie się nie opłaca.

Słabej jakości styropian elewacyjny oznacza:

1. niedostatecznie ocieplony budynek, co w praktyce prowadzi do strat ciepła i do wzrostu rachunków;
2. konieczność napraw i poprawek, które mogą być niesamowicie kosztowne.

Jeśli chcemy uniknąć takich sytuacji, już na początku skierujmy swoje kroki do rzetelnej firmy.

Styropian na elewację – co musisz wiedzieć o parametrach

W opisach styropianu znajdziemy m.in. parametr lambda. Przeważnie kształtuje się od mniej więcej na poziomie 0,031 W/mK. Informuje nas o przewodności cieplnej materiału. Pamiętajmy, że im niższy jest ten współczynnik, tym lepiej. Jeśli zatroszczymy się o to, żeby wybrać styropian elewacyjny z niską lambdą, będziemy mogli cieszyć się niższymi rachunkami za ogrzewanie.

Ile wydamy na styropian elewacyjny?

Jedną z najważniejszych kwestii jest współczynnik przewodności cieplnej lambda (λ). Dzięki temu parametrowi jesteśmy w stanie zweryfikować, w jakim stopniu dany styropian jest w stanie zatrzymać ciepło z wnętrza budynku. Warto kierować się lambdą, bo dzięki temu możemy obniżyć koszty ogrzewania. Najczęściej spotkamy się z produktami, w których lambda wynosi 0,031 W/mK.

Styropian elewacyjny – ile zapłacimy za termoizolację budynku?

Dla większości osób ważne będzie to, ile wyniesie koszt całego przedsięwzięcia. Każdy i każda z nas dysponuje ograniczonym budżetem i jesteśmy zmuszeni do tego, aby podejmować decyzję w jego ramach.

Przy planowaniu tego typu działań pamiętajmy że to, ile zapłacimy za izolację budynku styropianem elewacyjnym zależy od wielu kwestii. Nie chodzi jedynie o cenę samego materiału. W obliczeniach musimy uwzględnić również koszt wykonania usługi. Nowoczesne warianty pozwalają nam wybrać zadowalające rozwiązanie, nawet jeśli dysponujemy mocno ograniczonym budżetem.

 

Leave a Reply